Abu Meri: jāatrod plāns, kā integrēt 250 cilvēkus, kas, visticamāk, būs sīrieši. Как интегрировать беженцев-сирийцев, которых обещает Латвии Х.Абу Мери?

Arābu kultūras centra vadītājs deputats Hosams Abu Meri:
– Mums ir jāatrod plāns, kā integrēt 250 cilvēkus, ko Latvija plāno uzņemt kā bēgļus, kas, visticamāk, lielākā daļa būs sīrieši, pirmdien diskusijā par gaidāmo bēgļu uzņemšanu Latvijā uzsvēra Arābu kultūras centra vadītājs Hosams Abu Meri, kurš ir arī 12.Saeimas deputāts («Vienotība»).
«Nezinu, vai tas man maksās politisko karjeru, bet ir jārunā par faktiem, par cilvēkiem, kas grib tikt Eiropas Savienībā, jo viņiem draud nogalināšana,» diskusiju pirmdien atklāja Abu Meri, kurš pats nāk no Libānas.
Diskusiju viņš rīko pēc «nepatīkamajiem plakātiem» nesenajā piketā pie valdības, kas tika rīkots pret bēgļu uzņemšanu.

Mediji iepriekš atspoguļoja, ka tajā bija redzami plakāti arī ar rasistiskiem saukļiem.
«Cilvēkiem var apnikt, ka par viņiem visu laiku runā tādas lietas, lieto tādus saukļus,» viņš pabrīdināja, jo lietas, kas parādījās pie MK, otrā pusē varot radīt tikai radikālismu.
Viņa ieskatā, integrācijas procesi Latvijā nav bijuši pārāk veiksmīgi un viņš nevēlētos, lai 250 sīrieši tiek sadalīti vēl trešajā sabiedrībā. «Ir jāatrod integrācijas plāns, kā 250 cilvēki var integrēties Latvijā un pēc diviem trīs gadiem, kad viņi kļūs par pastāvīgiem iedzīvotājuiem, viņi kļūs par Latvijas patriotiem,» ir pārliecināts Abu Meri.
Viņš stāstīja, ka Latvijā dzīvo apmēram 200 arābu, kuri ir ļoti labi integrējušies Latvijas sabiedrībā, runā latviešu valodā, strādā daudz un dažādās vietās – gan par ārstiem, gan inženieriem, gan pārdevējiem un ir darba devēji citiem. Tāpat viņi ir Latvijas patrioti. Deputāts norādīja, ka Latvijas politika pēdējos gados ir virzīta uz arābu pasauli. «Gribu šodien runāt par arābiem, par sīriešiem. Šī tauta visvairāk dzīvo kā bēgļi – apmēram 9 miljoni. Visticamāk, ja mēs runāsim par 250 cilvēkiem – bēgļiem, ko mēs ņemsi, visticamāk, lielākā daļa būs sīrieši,» pieļauj Abu Meri.
http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/572892-abu_meri_jaatrod_plans_ka_integret_250_cilvekus_kas_visticamak_bus_siriesi

Advertisements

Komentēšana ir slēgta.

%d bloggers like this: