UNESCO nedēļa – aicinām ikvienu radīt mantojuma stāstu par Latvijas kultūras vērtībām

No šī gada 8. līdz 14. oktobrim notiks UNESCO nedēļa, kuras laikā aicinām ikvienu radīt mantojuma stāstu par Latvijas kultūras vērtībām un saglabāt to klausāmā, skatāmā vai lasāmā veidā, lai dalītos ar citiem. Viens no UNESCO uzdevumiem ir veicināt pieejamu un kvalitatīvu informācijas vidi, veidojot aktīvu un kritiski domājošu sabiedrību, kas novērtē un saglabā pārmantotās zināšanas. Tādēļ šogad UNESCO nedēļas tēma ir „Izstāsti mantojumu”, kuras laikā aicinām skaidrot mantojuma vērtības un radīt tām vietu informatīvajā telpā, iesaistoties prasmīgā materiālo un nemateriālo, dabas un kultūras mantojuma vērtību dokumentēšanā, un kļūt par Mantojuma stāstnieku.

Izvēloties sev saistošāko līdzdalības formu, ikviens tiek aicināts radīt savu mantojuma stāstu, piemēram, doties pastaigā ar ģimeni gar Daugavas lokiem, nofotografēt kādu Rīgas vēsturiskā centra ēku, uzfilmēt videostāstu par kādu J.K.Broces kolekcijā attēlotu vietu, ieskenēt savu radinieku vēstules, audioformātā ierakstīt sevi dziedam suitu izloksnē, izveidot bloga ierakstu par pieredzēto Dziesmu un deju svētkos utt. Kad stāsts radīts, aicinām to izstāstīt citiem, piemēram, izmantot iegūto materiālu mācību procesā, veidojot izglītojošas lekcijas vai muzejpedagoģiskās nodarbības; parādīt savu sagatavoto videosižetu savai ģimenei, skolas biedriem, kolēģiem un vietējai kopienai; pievienot attēlu ar izzūdošām vietām http://www.zudusilatvija.lv; apzinātās mantojuma liecības saglabāt savā ģimenes arhīvā vai nodot tās glabāšanā savā vietējā muzejā, bibliotēkā vai skolā.

Mantojuma stāstnieki aicināti dalīties ar UNESCO nedēļā paveikto mantojuma dokumentēšanā savās vai pārstāvētās iestādes internetvietnēs vai sociālo tīklu vietnēs (nosūtot saiti uz ievietoto materiālu e-pastā programmas@unesco.lv), izmantojot mirkļbirku #unesconedela2018, lai arī citi to var izmantot kā noderīgu un kvalitatīvu avotu Latvijas un pasaules mantojuma vērtību iepazīšanai un tālākai nodošanai.

Plašāka informācija par UNESCO nedēļu pieejama šeit, savukārt vietnē Facebook aicinām savu profila attēlu ierāmēt ar Mantojuma stāstnieka atpazīšanas zīmi.

Ar cieņu,

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija
Adrese: Pils laukums 4-206, Rīga, LV-1050
Tālrunis: +371 67325109

Advertisements

Komentēšana ir slēgta.

%d bloggers like this: