RĪGAS VĀCU KULTŪRAS BIEDRĪBAS aktivitātes (2020.gadā)

RĪGAS VĀCU KULTŪRAS BIEDRĪBA (RVKB) līguma ,,Atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanai mazākumtautību līdzdalības veicināšanas jomā Rīgas reģionā” ietvaros īstenojusi vairākas aktivitātes: 

1)      Kustību un deju cikls “Mazākumtautību kustību gars!”

Tā ietvaros deju pedagogi dažādu mazākumtautību biedrību pārstāvjiem, kam šobrīd liegtas iespējas apmeklēt nodarbības klātienē, kā arī nav iespēju izkustēties, piedāvā neklātienē apgūt iesācēja līmeņa deju soļus. Projektā iekļauta 5 tautību DEJU apguve – 1 latviešu deja, 1 vācu deja, 1 slāvu deja, 1 romu (čigānu), 1 indiešu deja.  Elementi, kustības, ritms. SKATIETIES VIDEO UN DEJOJIET LĪDZI! Deju video pieejami www.verband.lv  un Youtube kanālā ŠEIT: 

2)      RVKB pastāv jau 32 gadus, un bija pienācis īstais laiks izstrādāt biedrības darbības STRATĒĢIJU!

Pateicamies mūsu aktīvajiem biedriem par iesaisti un priekšlikumiem, un īpaši – ekspertei Intai Grīnbergai, kura mācēja visu “salikt pa plauktiņiem”.

3)      RVKB viens no kultūrmērķiem ir tradicionālo vācu tautastērpu kolekcijas uzturēšana. Vienlaikus, tie ir tērpi mūsu ansamblim “Morgenrot”, kā arī iespēja tērpus iznomāt tradicionāliem vācu saviesīgiem pasākumiem, karnevāliem. Biedrībā ir jauna – ŠUJMAŠĪNA! Šūsim, labosim, praktizēsim, būsim aktīvi apgūt jaunus audumu, krāsu un modeļu apvāršņus.

4)      Biedrībā (mūsu filiālē Kandavā) attīstām arī tradīciju kopšanu taustāmā, sagaršojamā un izjūtamā veidā! Daudzu mazākumtautību virtuvēs ir pazīstama destilēto produktu izmantošana, kas noderēs mazu degustāciju organizēšanai, kā arī būtu kā „piedeva” tradicionālu pasākumu organizēšanā. Turpmāk destilators (ALEMBIKS) kalpos eļļu un tradicionālo mazākumtautību kulinārijas ēdienu gatavošanai (vācu, moldāvu, krievu u.c.) Kandavā RVKB sadarbības partneris ir Tautību apvienība „Varavīksne”.

Pateicamies par finansiālo atbalstu biedrībai „Zemgales nevalstisko organizāciju atbalsta centrs” un Latvijas Kultūras ministrijai līguma ,,Atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanai mazākumtautību līdzdalības veicināšanas jomā Rīgas reģionā” ietvaros. 

Komentēšana nav pieejama.

<span>%d</span> bloggers like this: